بررسی کلمه vip

اختصار ( abbreviation )
تعریف: abbreviation of "very important person."
مشابه: big shot, heavy, notable
جمله های نمونه:
• Getting a number of VIPs to attend their event increased its publicity.  )

مخفف vip


عبارت کامل: Very Important Person
موضوع: عمومی
در مراسم، جشنواره ها، فرودگاه ها، مسابقات ورزشی و دیگر گردهمایی ها و اماکن عمومی معمول است که گاه بخش و جایگاه مخصوصی را برای افراد مهم یا صاحب نام و منصب در نظر می گیرند تا از آن ها پذیرایی ویژه ای به عمل آید که به آن بخش ویژه یا جایگاه ویژه گفته می شود. در برخی اماکن یک بخش یا جایگاه ویژه برای هر کس که حاضر باشد بهای بالای ورودی آن را بپذیرد قابل دسترسی است. جایگاه ویژه در سینماها را لُژ نیز می نامند.

به طور مثال مشاهیر ورزشی، هنری، استانداران، کارفرمایان بزرگ، سیاست مداران، در مراحل بالاتر حقوق دانهای بزرگ، افراد پولدار در این دسته جای می گیرند یا هرکس دیگری که به دلایلی مهم شده است.

در کشورهای انگلیسی زبان این بخش و این دسته از افراد را وی آی پی (VIP) می نامند که مخفف سه واژهٔ Very Important Person (شخص بسیار مهم) است. VVIP (مخفف Very Very Important Person) مرحله ای بالاتر از این است.

معنی کلمه vip به انگلیسی

vip
• honored guest, famous person, important visitor
• a vip is someone who is given better treatment than ordinary people because he or she is famous or important. vip is an abbreviation for `very important person'.
vip treatment
• very important person treatment, very good treatment

پیشنهاد کاربران درباره معنی vip

١
VIP=very important person ۱- شخص بسیار مهم، مقام عالی رتبه، ۲-مخصوص اشخاص بسیار مهم، شاهانه، (مجازا) اختصاصی.

وحید ١٣:٤٤ - ١٣٩٦/٠٩/١١
با سلام
عبارت vip همچنین در نوع خاصی از اتوبوسهای بین شهری برای مسافت های نسبتا طولانی نیز استفاده می شود، که مخفف کلماتvery important passenger هست و نسبت به دیگر اتوبوسها هزینه بلیت بالاتر و در قبال خدمات ویژه ای از قبیل وعده غذایی نسبتا مفصل و پذیرایی میوه جات و نوشیدنی و غیره از خصوصیات آنهاست .